Author: admin

Home / Articles posted by admin

O nás

Vážení pacienti,

rada by som Vás privítala na stránke zubnej ambulancie DELIZA v Martine. V našej ambulancii Vám poskytneme komplexnú starostlivosť o Vaše ústne zdravie.

Naša starostlivosti o Vaše zuby spočíva v individuálnom prístupe, v bezbolestnom ošetrení, v krátkych čakacích dobách a vo využití najnovších poznatkov a technológií.

Našou prioritou je vytvorenie vzájomnej dôvery medzi pacientom a lekárom. Vždému Vám ponúkneme riešenia smerujúce k predĺženiu životnosti Vašich zubov. Chceme docieliť, aby ste boli spokojní s kvalitou ošetrenia, ktorá sa prejaví na Vašom úsmeve. Ten je pre nás najväčším zadosťučinením.

Teším sa na našu spoluprácu.

S úctou,

MUDr. TERÉNI

Kde nas Najdete

<iframe src=”https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d1305.7509384387229!2d19.040813804234595!3d49.115102839823884!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x0%3A0x0!2zNDnCsDA2JzU0LjQiTiAxOcKwMDInMjcuMyJF!5e0!3m2!1ssk!2ssk!4v1432648152007″ width=”600″ height=”450″ frameborder=”0″ style=”border:0″></iframe>

AKÚTNA BOLESŤ

AKÚTNA BOLESŤ

V prípade bolesti prosíme pacientov, aby sa dostavili na ošetrenie v čase od 08,00 hod, do 08,20 hod,

V prípade bolesti mimo ordinačných hodín môžete využiť možnosť pohotovostnej LSPP v Martine na Mudroňovej ulici.

Pondelok – Piatok : 15.30 hod.  – 19.00 hod.

Víkend a sviatky : 08.00 hod.  – 12.00 hod.

Služby

Našou snahou je poskytnúť pacientovi kvalitné ošetrenie s pomocou využitia moderných technológií. Prístrojové vybavenie v zubnom lekárstve v súčasnej dobe vo vysokej miere podmieňuje kvalitu ošetrenia. Súčasťou nášho pracoviska je intraorálny RVG prístroj, ktorý má výrazne nižšiu dávku žiarenia oproti klasickým RTG prístrojom. Všetky inštrumenty používané počas vášho ošetrenia sú 100 % sterilné, zabalené vo vysterilizovaných sáčkoch. Sterilizácia prebieha podľa potreby aj počas dňa za prísnych hygienických podmienok.

Druhou zložkou, ktorá má podstatný vplyv na kvalitu ošetrenia je práca lekára a čas, ktorý pacientovi venuje.  Pred každým ošetrením je pacient vopred informovaný o tom z čoho pozostáva ošetrenie, o jeho približnej dĺžke trvania a cene výkonu.

Samozrejmosťou je použitie anestézy – ošetrenie u nás je bezbolestné

Naša zubná ambulancia poskytuje komplexnú zubnolekársku zdravotnú starostlivosť so spoluúčasťou zdravotných poisťovní

 1. Vstupné vyšetrenia a periodické preventívne prehliadky
 2. Dentálna hygiena
 3. Výplne zubov (tzv. plomby)
 4. Liečbu koreňových kanálikov (endodonciu)
 5. Protetika
Vstupné vyšetrenie

Vstupné vyšetrenie

Samotné vstupné vyšetrenie, počas ktorého sa vykoná komplexná prehliadka ústnej dutiny pozostávajúca z:

 • Vyšetrenia tvrdých zubných tkanív
 • Skúšky vitality zubov
 • Vyšetrenia závesného aparátu zuba (parodontu), vyhotovenia jednotlivých indexov PBI, CPITN, KPE, odmerania hĺbky parodontálnych vačkov
 • Vyšetrenia úponov slizničných štruktúr

Vstupná prehliadka sa zavŕši návrhom liečby a konzultáciou ďalšieho postupu s pacientom. Podľa potreby je pacient objednaný na ďalší termín.

Vstupná prehliadka a následné periodické preventívne prehliadky sú dôležité pre včasné odhalenie zubného kazu a ochorení ústnej dutiny. Liečba je potom menej náročná pre pacienta, nevyžaduje veľký zásah do vášho chrupu a zároveň je i menej finančne náročná.

Chceme zvlášť upozorniť na detských pacientov, ktorí pravidelnou preventívnou prehliadkou, inštruktážou o ústnej hygiene a motiváciou môžu získať celoživotný návyk správnej starostlivosti o ústne zdravie. Následkom je zachovanie ich vlastného chrupu až do staroby.

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena

Súčasťou starostlivosti o vaše ústne zdravie je predovšetkým prevencia. Správna hygiena dutiny ústnej má najväčší vplyv na ústne zdravie, kvalitu výplní a samozrejme aj na samotné ošetrenie. Poskytneme Vám špičkové ošetrenie zubov postihnutých nánosmi zubného plaku a zubného kameňa. Tzv. subgingiválny zubný kameň lokalizovaný pod ďasnami, ktorý nie je viditeľný voľným okom, spolu s baktériami prítomnými v ústnej dutine pôsobí ako najväčší rizikový faktor pri poškodení závesného aparátu zubov. Zanedbanie starostlivosti môže viesť až k strate zubov, čo je veľmi nežiaduce, keďže sa snažíme zachovať vlastný chrup pacienta čo možno najdlhšie.

Dentálna hygiena zahŕňa:

 • Odstránenie zubného kameňa ultrazvukom, škrabkami a kyretami
 • Ošetrenie zubov rotačnými kefkami a špeciálnymi pastami
 • Odstránenie pigmentov prítomných na zuboch
 • Aplikácia fluoridového gélu na ochranu tvrdých zubných tkanív
 • Inštruktáž o hygiene dutiny ústnej
Výplne zubov

Výplne zubov

V našej ambulancii sa zameriavame predovšetkým na estetickú rekonštrukciu tvrdých zubných tkanív. Výplne zhotovujeme najmodernejšími fotokompozitnými materiálmi, pomocou ktorých sa snažíme čo najvernejšie napodobniť prirodzený vzhľad zuba. Tento tvar zuba nám bol daný s určitým zámerom tak, aby zub spĺňal svoje hlavné funkcie, ktoré chceme zachovať. Z hľadiska kvality a estetiky preferujeme vysoko kvalitné materiály a zhotovujeme tzv. biele plomby, čo je v súlade s najnovšími poznatkami moderného zubného lekárstva. Amalgámové výplne zhotovujeme len na prianie pacienta. Fotokompozitné výplne (biele plomby) zhotovujeme technikou vrstvenia kompozitného materiálu, čím minimalizujeme vznik nežiaducej medzery medzi tvrdým zubným tkanivom a plombou. Tento postup zabraňuje vzniku sekundárneho kazu pod plombou.

Vzhľadom na to, že pre nás je základom poskytnutie kvalitného ošetrenia, poskytujeme vám záruku na výplne zhotovené v našej ambulancii. Záruka sa vzťahuje na biele plomby v období dvoch rokov od ich zhotovenia. Podmienkou záruky je dobrá starostlivosť o vaše zuby, keďže táto je spätá so životnosťou vyplní.